Logo Urzędu Gminy w Pszczewie

Uroczyste Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Pszczew

Ocena 0/5

Szanowni Mieszkańcy,

z radością informujemy, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zgromadziły wyjątkowo liczną grupę uczestników, co jest dowodem na głębokie przywiązanie społeczności naszej gminy do tradycji i wartości patriotycznych.

Uroczystość rozpoczęła się symbolicznym złożeniem kwiatów pod pomnikiem przez Wójta Gminy Krystiana Grabowskiego wraz z  przewodniczącym Rady Gminy – Konradem Kioną, wiceprzewodniczącymi: Radosławem Kaczkowskim i Dariuszem Drózdem, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszczewie – Grażyną Tankielun wraz z nauczycielami i uczniami, a także delegacją Klubu Seniora. Akt ten stanowił wyraz wdzięczności i pamięci o tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.
Następnie zgromadzeni udali się do Kina „Przystań”, gdzie wyświetlono film krótkometrażowy pt. “Niezwyciężeni. Czas próby” ukazujący historię suwerenności naszego państwa. Po seansie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które wypełniły salę kinową wyjątkową atmosferą.


Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za tak liczne przybycie, a Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Szkole Podstawowej za przygotowaną oprawę wydarzenia. Państwa obecność i zaangażowanie nadały temu dniu szczególną rangę.

Niech żyje wolna, suwerenna Polska!

 

Niech_żyje_wolna,_suwerenna_Polska! Niech_żyje_wolna,_suwerenna_Polska!2 

Niech_żyje_wolna,_suwerenna_Polska!3 Niech_żyje_wolna,_suwerenna_Polska!4 

Niech_żyje_wolna,_suwerenna_Polska!5 Niech_żyje_wolna,_suwerenna_Polska!6 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności