Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Granty PPGR – dofinansowanie dla gminy Pszczew

21/02/2022

W ramach programu Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Gmina Pszczew otrzymała wsparcie w wysokości 345 000 zł.

W ramach projektu sfinansowany zostanie zakup sprzętu do zdalnej nauki: 18 komputerów stacjonarnych, 118 laptopów i 5 tabletów (łącznie 141 szt.). Wkrótce nastąpi podpisanie umowy. Następnie Gmina Pszczew rozpocznie przygotowanie dokumentów przetargowych w celu wyboru dostawcy sprzętu.

Jednocześnie informujemy, że Centrum Projektów Polska Cyfrowa 11 lutego 2022 r. zmieniło regulamin dokumentacji konkursowej. Wprowadzone zostały nowe limity dofinansowania do kwoty 2.500 zł na komputer i laptop oraz 1.000 zł na tablet.

Celem ogłoszonego jesienią ub.r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

<