Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Piknik Zdrowia na Jarmarku Magdaleńskim

24/02/2022

Piknik Zdrowia i prawdopodobnie również Święto Województwa Lubuskiego – to dwa wydarzenia, które wzbogacą jarmarkowy, lipcowy weekend w Pszczewie.

To dzięki propozycji współpracy, jaką złożyła wójtowi Józefowi Piotrowskiemu Pani Izabela Piotrowicz dyrektor biura zamiejscowego urzędu marszałkowskiego województwa lubuskiego w Zielonej Górze z siedzibą w Gorzowie Wlkp., która gościła w Urzędzie Gminy w Pszczewie 22 lutego wraz ze swoim zastępcą Maciejem Buszkiewiczem.

W Miasteczku Zdrowia, które ma zagościć w Pszczewie 23 lipca, stanie mammobus, krwiobus, dentobus, słuchobus. Będzie także okazja do sprawdzenia wzroku, zmierzenia poziomu glukozy we krwi, skorzystania z poradnictwa zdrowotnego. Specjalnie dla dzieci, które jak przystało na „dzielnych pacjentów” udadzą się na przegląd zębów do dentobusa, będą czekały dmuchańce.

Natomiast dzień wcześniej – w piątek, czekają nas muzyczne atrakcje na głównej scenie na rynku w ramach Święta Województwa Lubuskiego. Nasza Gmina w tych dniach stanie się sercem województwa lubuskiego, co jest dla nas wielkim honorem.

<