Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Otwarcie sezonu wodnego w Międzychodzie

16/05/2022

W najbliższą sobotę (21 maja) w Międzychodzie odbędzie się Otwarcie sezonu na Wielkiej Pętli Wielkopolski. Szczegóły na plakacie.

Wielka Pętla Wielkopolski to najdłuższy znakowany szlak turystyki wodnej w Polsce. Liczy 688 km i obejmuje rzeki Wartę i Noteć, ciąg malowniczych jezior od Gopła aż po jeziora Ślesińskie i Mikorzyńskie oraz żeglowne kanały: Ślesiński i Górnonotecki. Wszystkie połączone w jeden szlak, tworzący pętlę, jednym słowem – płyń bez końca!

Szlak jest idealny zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków. Liczne przystanie i miejsca do wodowania pozwolą łatwo dopasować dystans do waszych oczekiwań. Nie ważne, czy chcecie spędzić na wodzie dwa tygodnie, czy tylko jeden dzień – zabawa będzie równie świetna. Przed wami wspaniała wodna przygoda, relaks i niezapomniane emocje.

Pętla łączy drogi wodne Polski z drogami wodnymi Europy, umożliwiając nieskrępowaną żeglugę również poza dorzecze Warty i Noteci. Część WPW stanowi element Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, wiodącej z Antwerpii do Kłajpedy. Poprzez Kanał Bydgoski można popłynąć Wisłą do Gdańska lub Warszawy, a poprzez Odrę i Kanał Odra-Hawela dostać się do Berlina, Drezna czy Hamburga.

<