Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Pszczewie

25/04/2023

Województwo lubuskie było miejscem niedzielnej wizyty (23 kwietnia) premiera Mateusza Morawieckiego w ramach akcji „Polska jest jedna – inwestycje lokalne”. Premier Mateusz Morawiecki w Lubuskiem odwiedził Gorzów, Sulęcin i Pszczew.

Spotkanie w Pszczewie zaplanowano na boisku przy ul. Międzyrzeckiej. Jest to związane z zakończoną inwestycją finansowaną ze środków rządowych – budową szatni sportowej.Inwestycja kosztowała około 900 tys. zł, a dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 750 000 złotych. Pozwoliło to na stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej szatni z instalacją fotowoltaiczną dla lokalnych drużyn sportowych. W ramach projektu wykonano również prace zagospodarowujące teren wokół obiektu, co dodatkowo zwiększyło jego atrakcyjność i funkcjonalność.

Rozbudowa infrastruktury sportowej w Pszczewie poprzez budowę szatni sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu to świetny przykład na udaną inwestycję, która przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców oraz rozwijania lokalnej społeczności sportowej.

<