Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Komunikat Wójta Gminy Pszczew


W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i osób przebywających na terenie Gminy Pszczew, odwołuję wszystkie imprezy zaplanowane do 31 sierpnia br. Swoją decyzję uzasadniam nieprzewidywalnością rozwoju epidemii koronawirusa, turystycznym charakterem gminy oraz dbałością o finanse publiczne.

W okresie letnim przyjeżdżają i na pewno przyjadą do nas goście z różnych regionów Polski. Obecnie musimy przeciwdziałać tworzeniu się skupisk, a nie sami je inicjować. Ponadto zorganizowanie każdej imprezy wiąże się z zawieraniem umów obwarowanych zaliczkami i karami umownymi. W przypadku późniejszego odwołania wydarzenia, nie mając żelaznych podstaw prawnych (np. rozporządzeń rządowych, specustawy) narazimy gminę na straty. Nie możemy też posegregować imprez na mniej lub bardziej bezpieczne, większe, mniejsze, gdyż każda z nich ma charakter otwarty, powszechny. Zdaję sobie sprawę, że podejmuję niepopularną decyzję. Zdaję sobie sprawę, że jeśli epidemia na czas wakacyjny przyhamuje lub będzie miała tendencję spadkową, moją decyzję spotka jeszcze większa krytyka; ale niech tak będzie. Nasze bezpieczeństwo i zdrowie są w tym momencie ważniejsze niż zabawa, rozrywka czy popularność rządzących.

Wójt Gminy Pszczew
Józef Piotrowski

<