Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Pszczewski Park Krajobrazowy


Adres:ul. Szarzecka, 14, 66-330 Pszczew
 Telefon:500 549 884
 Faks:95-7491-299
 E-mail:pszczewski@zpkwl.gorzow.pl
www:www.zpkwl.gorzow.pl

Pszczewski Park Krajobrazowy utworzono w roku 1986 r. Początkowo składał się z dwóch odrębnych części: jednej w województwie lubuskim, drugiej położonej w Wielkopolsce, połączonych wspólną otuliną. Obecnie całość Parku zlokalizowana jest w województwie lubuskim. Na części parku zlokalizowanego po stronie wielkopolski powstały dwa Parki: „Miedzichowski PK” oraz „PK Doliny Kamionki”.

Na terenie Parku zlokalizowany jest Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie. W Ośrodku odbywają się zajęcia edukacyjne. Do dyspozycji są: sala konferencyjna, sala ekspozycyjno-dydaktyczna, pracownia biologiczna z piętnastoma stanowiskami mikroskopowymi oraz sala multimedialna. Wokół budynku utworzono kilka zewnętrznych ekspozycji edukacyjno-przyrodniczych, wśród których na uwagę zasługują ogród dendrologiczny, staw dydaktyczny oraz ścieżka przyrodnicza z tablicami edukacyjnymi. Dla grup dzieci i młodzieży przebywających na zajęciach zorganizowano również miejsce na ognisko.

W Ośrodku można również skorzystać z bazy noclegowej umożliwiającej kilkudniowy pobyt. Ośrodek działa przez cały rok. Oferuje 12 miejsc noclegowych w pięciu pokojach (jeden pokój 3 osobowy, dwa pokoje łącznie 5 osobowe, dwa pokoje łącznie 4 osobowe), przy pokojach znajdują się łazienki, istnieje również możliwość skorzystania z wspólnego zaplecza kuchennego. W ofercie wynajmu dostępny jest również samodzielny apartament składający się z salonu, sypialni, kuchni oraz łazienki, przeznaczony dla 4 osób. Budynek położony jest blisko malowniczego jeziora Szarcz, stanowiąc idealne miejsce do wypoczynku dla osób ceniących ciszę i spokój.

<