Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Powitanie lata w Pszczewie


Pierwszy wakacyjny weekend 24-26 czerwca wypełniły w Pszczewie aż trzy wydarzenia, na tyle różnorodne, że mogły zaspokoić różnorodne gusta.

W piątek w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie odbył się Piknik Ekologiczny z udziałem pracowników Parku Krajobrazowego okolicznych Nadleśnictw, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach oraz lokalnych wystawców. Na scenie odbywały się konkursy, wystąpiły maluchy z Przedszkola Samorządowego im. Pszczółki Mai w Pszczewie oraz premierowo zespół Akukulele, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pszczewie.

W piątkowy wieczór imprezę taneczną na plaży Relaks nad jez. Szarcz imprezę poprowadził DJ Bart. Dodatkową atrakcją był pokaz laserów.

W sobotę późnym popołudniem również na pszczewskiej plaży Sołectwo Pszczew we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pszczewie oraz strażakami zapraszali do wspólnej zabawy w ramach Nocy Świętojańskiej. Był warsztaty plecenia wianków, wspólne zabawy dla dzieci prowadzone przez animatorów. Można było także, relaksując się na leżakach, wysłuchać koncertu Piotra Rogali. Uplecione wianki dzięki pomocy strażaków popłynęły na falach jeziora.

<