Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Pszczew uczcił pamięć Powstania Warszawskiego


1 sierpnia 2022 r. w Godzinę “W” o 17.00 uruchomiono zostały w Pszczewie syreny alarmowe. W hołdzie powstańcom warszawskim i ofiarom cywilnym powstania, wójt Józef Piotrowski oraz przewodniczący Rady Gminy Romuald Tankielun złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Bojownikow o Wolność Pszczewa. W uroczystości wzięli rownież udział zastępca wójta Karolina Korenda-Gojdź , zastępcy Przewodniczącego Rady Gminy Krzysztof Kaczmarek i Leonard Kaczmarek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dominik Fryza.

Aby żywa była pamięć o powstaniu warszawskim, o żołnierzach i o cywilach, których tak wielu zginęło w czasie 63 dni walk, Panie Magdalena Adamska i Patrycja Idziak z naszego Urzędu Gminy, wręczały mieszkańcom Pszczewa i turystom pamiątkowe przypinki.

W parku przy plebanii w Pszczewie wieczorem wybrzmiały pieśni powstańcze dzięki uczestnikom Pieszej Pielgrzymki Zielonogórsko-Gorzowskiej i jej kierownikowi ks. Krzysztofowi Kolanowskiemu. Pielgrzymi nocowali w Szkole Podstawowej w Pszczewie. Za przychylność i pomoc w zorganizowaniu noclegów ks. Krzysztof Kolanowski podziękował pani dyrektor Halinie Banaszkiewicz oraz wójtowi Józefowi Piotrowskiemu za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu przewiezienia pielgrzymów z Pszczewa do Silnej.

<