Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

III Turniej Rycerski o Miecz Archidiakona Pszczewskiego


13 sierpnia na terenie parku przy plebanii odbył się III Turniej o Miecz Archidiakona Pszczewskiego.

Turniej otworzyła Pani Poseł Krystyna Sibińska i wójt gminy Pszczew Józef Piotrowski oraz przewodniczący Rady Gminy Romuald Tankielun.

W ramach wydarzenia odbył się m.in. turniej rycerski, łuczniczy, pokaz rycerskiego obozu i rzemiosła, plecenie wianków oraz pasowanie na rycerza w kościele parafialnym w Pszczewie.

Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna dla Seweryna. Na zakończenie można było podziwiać teatr ognia w wykonaniu grupy Homra Fireshow.

Realizatorem projektu była Fundacja QOOLturanie, przy wsparciu organizacyjnym Gminnego Ośrodka Kultury w Pszczewie. Turniej był finansowany przez Gminę Pszczew i Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, przy wsparciu sponsorów i partnerów: Nadleśnictwo Trzciel, Firma Betschesofa Sp. z o.o. z Pszczewa, Winnica Folwark Pszczew – Państwo Żaneta i Łukasz Robak, Firma BUDMET Marian Skołozdrzy z Pszczewa, Piekarnia ZIOMEK z Pszczewa.

<