Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Po prostu razem. Spotkania seniorów z Pszczewa i Letschin


Piękny dzień spędziła ze sobą grupa seniorów z naszej gminy i partnerskiej gminy Letschin. Spotkanie miało miejsce 9 maja w restauracji Nenufar na plaży w Pszczewie. Dzień rozpoczął się od poczęstunku. Następnie seniorzy mieli okazję wziąć udział w kursie fotografii. Panie skorzystały z profesjonalnego makijażu w wykonaniu wizażystki Moniki Parzonko. Następnie Pan Bernard Maciulko wykonał chętnym Paniom i Panom piękne zdjęcia. Powstało wiele urzekających portretów, które zostaną zaprezentowane w czasie przygotowywanej wystawy. To była wspaniała okazja aby spędzić dzień w przyjaznej atmosferze, porozmawiać, zrelaksować się. Pod koniec maja nasi seniorzy pojadą z rewizytą do Letschin.

Spotkania seniorów są realizowane w ramach projektu „Po prostu razem. Rozwój kompetencji językowych i kulturowych w czasie spotkań seniorów z Pszczewa i Letschin”, dzięki środkom z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA. Elementem projektu jest również kurs języka niemieckiego dla seniorów z naszej gminy, prowadzony przez lektora języka niemieckiego. Dzięki funduszom z projektu seniorzy z całej gminy, jeśli zgłosili taką potrzebą, są dowożeni na zajęcia z języka niemieckiego.

<