Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Uroczyste przekazanie nowego auta pszczewskim strażakom


W niedzielę 7 maja przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Pszczewie odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu IVECO. Wiceprezes OSP Pszczew dh Daniel Suszczyński i kierowca wozu strażackiego dh Hanna  Kufel odebrali kluczyki do auta strażackiego z rąk zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Macieja Iwko i Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka. Wójt Józef Piotrowski gościł tego dnia również Posła na Sejm RP Jacka Kurzępę, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze Mariusza Herbuta, starostę międzyrzeckiego Agnieszkę Olender, bryg. Macieja Iwko zastępcę Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP i  bryg. Marka Koperwasa Komendanta Powiatowego PSP w Międzyrzeczu.

Przekazany pojazd to średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu IVECO, w wersji uterenowionej, z napędem i kabiną załogową 6-cio osobową w zabudowie klasycznej. Zastosowano w nim zbiornik wody i środka pianotwórczego o pojemności odpowiednio 3000 oraz 300 litrów. Zakup auta, które kosztowało 929 880 zł, był możliwy dzięki międzyinstytucjonalnej współpracy:

– dotacja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 390 000 zł

– Urząd Gminy Pszczew  439 880 zł

– Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze 100 000 zł

Ksiądz Proboszcz Stanisław Klich poświęcił samochód, aby woził bezpiecznie naszych strażaków na akcje. Wkrótce o nowe auto wzbogaci się OSP Silna, dzięki dotacji z MSWiA i środkom z budżetu gminy Pszczew.

<