Dla Inwestora facebook galeria video kalendarz spacer wirtualny e-mapa wieści gminne kino przystań Narodowy Spis Powszechny jakość powietrza Skróty nawigacji

Piknik wojskowy “Silna Biało-Czerwona” – 14 sierpnia w Pszczewie


Silna Biało-Czerwona – pod tym hasłem 14 sierpnia w Pszczewie odbędzie się Piknik Wojskowy, jeden z 4 w województwie lubuskim, będący częścią organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim, obchodów Święta Wojska Polskiego.

Zapraszamy od godziny 12 do 18 na teren na przeciwko Placu Magdaleńskiego w Pszczewie. W Będzie można zobaczyć czołg Leopard, Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, moździerz samobieżny Rak, wyrzutnia WR-40 Langusta, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, przeciwlotniczy system rakietowo-artyleryjski PSR-A Pilica.

Oprócz pokazu sprzętu wojskowego nie zabraknie również żołnierzy z 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, 35. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej, Żandarmerii Wojskowej oddział w Wędrzynie, 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, 5. Lubuskiego Pułk Artylerii, 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, Wojsk Obrony Terytorialnej 12 WOT, 151. batalionu lekkiej piechoty w Skwierzynie, którzy przy swoich punktach promocyjnych opowiedzą o swojej służbie.

Przez cały czas będzie funkcjonował Mobilny Punkt Rekrutacyjny WCR Gorzów Wielkopolski gdzie każdy będzie mógł zasięgnąć informacji o rekrutacji do Wojska Polskiego oraz złożyć wniosek do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Ponadto tego dnia będzie można spróbować tradycyjnej żołnierskiej grochówki (godz. 14-17), posłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Żagania (godz. 17), wziąć udział w konkursie z nagrodami na najlepsze przebranie wojskowe, wsiąść do wozu i porozmawiać ze strażakami z OSP Pszczew, którzy zadbają o zabezpieczenie medyczne i przeciwpożarowe pikniku, postrzelać z broni krótkiej i długiej na specjalnie przygotowanej strzelnicy pneumatycznej Pretor Klub Strzelecko Kolekcjonerski, a dla dzieci zapewniamy zabawę na dmuchańcach. W planie są również występy artystyczne lokalnych zespołów i młodzieży z Gminny Ośrodek Kultury w Pszczewie oraz namiot animacyjny dla dzieci.

<